• تهران، سهروردی شمالی، شهید قندی غربی، پلاک ۱، طبقه ۵، واحد ۱۴

  • 021 88758911

نحصیل در انگلستان

  1. خانه
  2. انگلستان
  3. نحصیل در انگلستان

ویزای تایر 4  (child student)

، این ویزا برای افراد زیر 18 سال است.کودکان و نوجوانان از بدو تولد تا سن 13 سالگی قادر به اخذ ویزای تحصیلی انگلستان می باشند و ایشان همچنین می توانند یکی از والدین خود را به عنوان قیم با خود به کشور انگلستان ببرند و در زمان تحصیل از حضور یکی از والدین در کنار خود استفاده کنند.

بچه ها  برای گذراندن این دوره های تحصیلی احتیاج به هیچ مدرک زبانی ندارند و فقط با داشتن پذیرش و مدارک مورد نیاز می توانند به سفارت مراجعه کنند و ویزای تحصیلی خود را اخذ کنند .

به غیر از اینکه این دوره برای بچه ها مفید است ،برای والدینی مناسب است که خودشان برای ویزای تحصیلی و یا هر نوع دیگری نمی توانند اقدام کنند و از طریق فرزندان خود به انگلستان مهاجرت می کنند.

Foundation

دوره ای است 1 ساله برای دانش آموزانی که دیپلم (یعنی گواهی اتمام 11 سال تحصیل را در اختیار دارند)دانشجویانی که موفق به سپری کردن دوره foundation در انگلستان می شوند قادر خواهند بود در همه رشته های دانشگاهی به استثنا پزشکی و دندان پزشکی بپردازند.هزینه دوره فوق درانگلستان به مراتب کمتر از دوره های مشابه یعنی IB و A-level می باشد. متقاضیان علاقه مند به سپری کردن دوره  Foundation می توانند حتی این دوره ها را در دانشگاه مورد نظرخود در مقطع لیسانس بگذرانند.

GSCE

دوره مذکور بر سال های ابتدایی دبیرستان اطلاق می شوددانشجویانی که درسن 14 یا 15سالگی قصد اخذ ویزای تحصیلی انگلستان را دارند ، ملزم به گذراندن این دوره ها می باشند. نمرات خود در این دوره می تواند ضامن ورود به بهترین دانشگاه های کشور انگلستان باشد. دانشجویان در این دوره می بایست 8 ماده درسی را سپری نمایند فلذا می توانند در سال اول واحد های کمتری را نسبت به سال دوم به دلیل آسان تر ساختن تحصیل در انگلستان ،اخذ نمایند.

GCSE مخفف General Certificate of Secondary Education میباشد. این دوره شناخته شده ترین مدرک دبیرستان انگلستان است که معادل سال اول و دوم دبیرستان در انگلستان محسوب می شود. طول مدت دوره GCSE 2سال می باشد و تاریخ برگزاری این دوره ماه شهریور می باشد. دانش آموزانی که قصد دارند دوره GCSE را در مدارس یا دبیرستان های انگلستان ثبت نام کنند می بایستی حداقل 14 سال سن داشته باشند. تعداد دبیرستان در انگلستان بسیار متعدد می باشد به همین دلیل دانش آموزان می بایستی در انتخاب مدرسه کاملا تحقیق کنند. از نظر اکثر دانش آموزان کیفیت آموزش مهمترین معیار در انتخاب دبیرستان های انگلستان می باشد ولی باید افزود که در انتخاب دبیرستان های انگلستان بایستی به این نکته توجه داشت که آیا دبیرستان انتخاب شده مورد تائید سفارت انگلستان بوده یا خیر. ما به دانش آموزانی که قصد تحصیل در دانشگاه های معتبر انگلستان را دارند توصیه می کنیم که مقطع دبیرستان را در انگلستان تکمیل کنند چرا که با داشتن مدرک دبیرستان انگلستان شانس آنها برای ورود به رشته های پزشکی در انگلستان و یا دانشگاه های معتبر چندین برابر افزایش می یابد.

موضوعات درسی دوره GCSE
در سال اول و دوم دبیرستان های انگلستان دانش آموزان واحد های اصلی همچون زبان،ریاضی و علوم را انتخاب می کنند. در کنار واحد های اصلی دانش آموزان واحد های اختیاری از قبیل زبان دوم،علوم انسانی،IT و ... را نیز انتخاب می کنند. سیستم آموزشی مدارس انگلستان به گونه ای است که دانش آموزان در مقطع دبیرستان به انتخاب خود واحد های درسی را بر اساس رشته تحصیلی دانشگاه و شغل آینده انتخاب می کنند. 

 

 

A-Level در انگلستان
دانش آموزان پس از اتمام دوره GCSE وارد دوره A-Level میشوند. مدت دوره A-Level دو سال بوده و تاریخ شروع آن شهریور و دی ماه می باشد. دوره A-Level دو سال پایانی دبیرستان در انگلستان است و دانش آموزان پس از اتمام این دوره وارد دانشگاه های انگلستان می شوند. دنش آموزان برای ورود به دوره A-Level حداقل می بایستی 16 سال داشته باشند و سال دوم دبیرستان را در کشور ایران به اتمام رسانده باشند. دانش آموزانی که قصد تحصیل در دانشگاه های ممتاز انگلستان از قبیل آکسفورد،کمبریج و یا ایمپریال کالج لندن را دارند می بایستی مدرک دبیرستان خود را از مدارس انگلستان دریافت کنند. مدرک A-Level مورد تائید تمامی دانشگاه های سرتاسر دنیا میباشد بنابراین دانش آموزان می توانند پس از اتمام دبیرستان در انگلستان برای ادامه تحصیل به کشور های دیگر همچون آمریکا،استرالیا، کانادا و سایر کشور مهاجرت کنند. همچنین گذراندن دوره A-Level برای دانش آموزانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی و یا دندانپزشکی در انگلستان را دارند اجباری می باشد.

موضوعات درسی دوره A-Level
دانش آموزانی که در دبیرستان های انگلستان تحصیل می کنند واحد های درسی خود را بر اساس رشته دانشگاهی انتخاب می کنند. معمولا در سال اول دوره A-Level که به آن AS می گویند دانش آموزان 4 واحد درسی را انتخاب می کنند و در سال دوم که A2 نام دارد سه واحد درسی را بر می گزینند.
 

دوره آمادگی آیلتس

 زبان انگلیسی

زیست،شیمی و فیزیک

علوم پایه

هنرهای بصری

هنر

حسابداری،تجارت،اقتصاد،حقوق،رسانه

علوم اجتماعی

ریاضی، ریاضی محض،حسابرسی

ریاضی

 

دبیرستان های دولتی و خصوصی انگلستان
دبیرستان در انگلستان به 2 دسته تقسیم می شود.دسته اول دبیرستان های دولتی انگلستان می باشد که جزو مدارس روزانه بوده و تحت حمایت دولت انگلستان می باشند و هزینه و بودجه مدرسه از سمت دولت پرداخت می شود. از آنجا که مدارس دولتی انگلستان تحت حمایت دولت می باشند از این رو شهریه مدارس دولتی انگلستان بسیار کم است. توجه داشته باشید مدارس دولتی انگلستان برای ثبت نام شرایط سخت تری دارند و گاه در مواردی دانش آموزان برای پذیرش نیاز به مدرک زبان دارند. اکثر دانش آموزانی که در مدارس دولتی انگلستان تحصیل می کنند بومی کشور انگلستان می باشند و در مقایسه با مدارس خصوصی انگلستان درصد دانش آموزانی بین المللی کمتر می باشد. دسته دوم دبیرستان های شبانه روزی انگلستان می باشد که به عنوان مدارس خصوصی محسوب می شود. مدارس شبانه روزی انگلستان از کیفیت آموزشی بسیار بالایی دارند و از خدمات رفاهی و آموزشی بسیار پیشرفته برخوردار هستند. برای ثبت نام و تحصیل در مدارس خصوصی انگلستان دانش آموزان نیازی به مدرک زبان ندارند و حتی دانش آموزانی که از سطح زبان مناسب برخوردار نیستند می توانند دوره آموزش زبان را در آن مرکز بگذرانند.

محل سکونت و یا خوابگاه مدارس شبانه روزی انگلستان
دانش آموزانی که قصد تحصیل در دبیرستان های انگلستان را دارند بهتر است بدانند که بهترین گزینه انتخاب مدارس شبانه روزی انگلستان می باشد. همان طور که از اسم آن پیداست دبیرستان های شبانه روزی انگلستان مراکزی می باشند که دانش آموزان در طی دوره تحصیل در داخل مدرسه اقامت دارند و کلیه خدمات از قبیل خوابگاه، کتابخانه، بوفه غذا خوری در داخل مدرسه موجود است. دبیرستان های شبانه روزی انگلستان وضعیت درسی و رفتاری دانش آموزان را مدام تحت بررسی قرار می دهد و از لحاظ امنیت از بالاترین سطح کیفی برخوردار می باشد.

نظر شما: