• تهران، سهروردی شمالی، شهید قندی غربی، پلاک ۱، طبقه ۵، واحد ۱۴

  • 021 88758911

استخدام در امریکا

  1. خانه
  2. EB3
  3. استخدام در امریکا

 

ارائه فرصتهای شغلی  در کشور امریکا

EB3- Green card – Citizenship

بدنبال فرمان ممنوعیت سفر ایرانی ها به کشور امریکا که از سوی رئیس جمهور امریکا وضع شده بود فرمان زیر از سوی دادگاه عالی امریکا اصلاح شد :

Anyone from any country in the world who receives a qualifying offer of employment from a U.S. company that is willing to provide immigration sponsorship to them is EXEMPT from the travel ban -

که مفهوم آن اینست : ا فردی از کلیه کشورهای جهان که صلاحیت دریافت یک فرصت شغلی  بصورت قانونی  از یک کارفرمای مجاز  امریکایی که عملیات مهاجرت  او را به کشور امریکا حمایت کند   از قانون ممنوعیت سفر به امریکا معاف میباشد

متاسفانه موارد بسیاری  مشاهده شده که مراکز غیر مجازی در کشور  با سوء استفاده از سادگی  افراد جویای کار در خارج از کشور مبالغ هنگفتی دریافت میکنند که نه تنها باعث خسارتهای مالی ، بلکه باعث تلف نمودن وقت زیادی از متقاضیان شده و باعث ضررهای روحی و روانی افراد میشوند.

مرکز مجاز گاریابی مهاجران خوش آتیه  ( فردا) با مجوز رسمی از وزارت کار به شماره ثبت 174921   تا کنون سوابق بسیار خوبی در امر کاریابی بصورت  بین المللی داشته  و با همکاری و شراکت مرکز ویزایاب در استرالیا که امور مربوط به گرین کارت  را متقبل خواهد شد این مسئولیت این کار را بعهده میگیرد

تمام افرادیکه دارای تخصصی ویژه اند  در همان تخصص بکار گماشته نمیشوند ولی با تکیه به همکارانمان که در امریکا مسئول تامین نیروی انسانی بسیاری از مراکز تجاری میباشند، کلیه افراد آماده بکار را که حاضرند در شرایط و حقوق و مزایای پیشنهاد شده به مدت یکسال فعالیت نمایند  را ظرف مدت 6 ماه تا یکسال ،  پس از اخذ  گرین کارت موقت  به کشور ابالات متحده امریکا هدایت کنیم.

 

این مشاغل از کجا میآیند

همکاران  و شرکای تجاری ما با چندین مرکز تجاری در ایالات متحده امریکا  قراردادهایی منعقد نموده اند که در مجموع  تامین  نیروی  انسانی  آن مراکز را متعهد شده اند .

توجه داشته باشید در امریکا کمبود نیروی کاری چه مهارتی و تخصصی و چه غیر تخصصی  وجود ندارد ، ولی تعداد افراد جویای کار غیر تخصصی کمی حاضرند در  آن محل های پیشنهاد شده و با دستمزدهای پیشنهاد شده پائین  فعالیت کنند  

اکثر مردم امریکا ترجیح میدهند در مراکزی که اقتصاد قویتری در آنجا حکم فرما است ساکن شده و تمایلی هم به تغییر محل زندگی خود برای کار  ندارند چون سازمان تامین اجتماعی  بیکاری امریکا ، تامین زندگی این افراد را تقبل میکند، لذا کارفرما ها در آن مناطق  همیشه جهت تکمیل نیروی انسانی  مورد نیاز خود با ، و دستمزدهای پیشنهادیشان  مشکل دارند  .

اقدام به اخذ اجازه کار و پس از ان اخذ گرین کارت موقت مینماید.  EB3 لذا وکلای ما  با توجه به قانون اداره مهاجرت  

                  چه نوع کارهایی پیشنهاد میگردد

 ما میدانیم که اکثر جوانان ایرانی مهارتها و تخصص های ویژه و مدارک دانشگاهی بالایی  داشته و حتی برخی از متقاضیان دارای مشاغلی پردرآمد  و حتی محل کسب و تجربه بسیاری  میباشند ولی یکی از راه های اخذ سریع گرین اشتغال داشتن به این کارهای غیر تخصصی و حداقل برای یکسال متوالی میباشد .

میپردازید و پس از آن یکسال  در صورت تمایل به آن کار ادامه و در غیر اینصورت منفک شده و چون مقیم کشور امریکا محسوب میگردد میتواند آزادنه  بدنبال شغل تخصصی و  مورد نظر خود جستجو کنند.

شغلهایی که در حال حاضر پیشنهاد شده مواردی از قبیل نظافت خانه ( خانمها) نظافت محل های تجاری ( خانمها) کار در محیط آزاد  بعنوان نگهداری فضای سبز  ( برای آقایان ) میباشد .

توجه داشته باشید همکاران ما در امریکا ،  در هر زمان مشاغل  ویژه ای ارائه میکنند  . در حال حاضر فقط شغلهای نظافت برای خانمها و نگهداری فضای سبز برای آقایان  موجود است و پس  از چند ماه  نوع تقاضا ها متفاوت خواهد شد مانند  فروشگاه ها – هتل ها – رستورانها و غیره  .

هر فرصت شغلی پیشنهاد شده شرایط ویژه خود را دارد از قبیل سن ، جنسیت ، شرایط زبان انگلیسی ، قابل فعالیت در شرایط خاص  ، ولی هرگز تخصص خاصی را درخواست نمیکند  

 

 

مراحل انجام کار

ابتدا ،  فرم  ( آی 140) تکمیل و در این مقطع متقاضی باید مبلغ 700 دلار به وزارت امنیت داخلی

 پرداخت نماید . این مبلغ حدودا باید پس از دو ماه ارسال شود "U.S. Department of Homeland Security" 

U.S. Citizenship and Immigration Servicesاین عمل زمانی است  که پرونده شما در اداره مهاجرت ثبت میشود

اکثر پس از گذشت 90 روز پرونده از این مرحله عبور میکند  و  پیشنهاد شغلی آماده میشود

گواهینامه یا مجوز کار در 6 تا 10 هفته پس از آن آماده میگردد  و پس از آن ویزای شما بمدت 2 تا 3 هفته طول میکشد . همزمان با پرداخت 700 دلار به اداره مها جرت ما معمولا از متقاضیان میخواهیم  که مبلغ 1225 دلار که

که باعث سرعت در انجام کار میشود پرداخت نمایند . پرداخت این مبلغ   "premium processing"بابت هزینه  

اختیاری است ولی اگر پرداخت نشود حدودا 6 ماه تا یکسال صدور ویزا به عقب میافتد . توجه داشته باشید به عقب افتادن ویزا احتمال اینکه فرصت شغلی شما از دست برود را افزایش میدهد و آن فرصت شغلی ممکن است در اختیار فرد دیگری قرار بگیرد.

هنگامی که اداره مهاجرت تقاضای ویزای متقاضیان  را پذیرفت  ، تائیدیه آنرا برای  (مرکز ملی ویزا )  میکند ارسال میکند  NVC

از این مرکز به سفارت امریکا در یکی از کشور های مجاور برای انجام مصاحبه ارسال میگردد.   و National Visa Center

پس از آن متقاضی و خانواده باید برای معاینات پزشکی به یکی از مراکز پزشکی معرفی شده مراجعه نماید.

پس از معاینات پزشکی متقاضی باید برای مصاحبه به سفارت امریکا مراجعه نماید . پس از انجام مصاحبه باید هزینه ویزا را پرداخت و گواهی گرین کارت روی گذرنامه ثبت میگردد.

هزینه های دولتی امریکا که باید پرداخت گردد  

هزینه های دولتی که شخص متقاضی مسئول پرداخت آن میباشد شامل است از :

مبلغ 700 دلار که حدودا پس از دو ماه از زمان عقد قرار داد به اداره امنیت مهاجرت پرداخت گردد

مبلغ  1225 دلار که دو ماه پس از عقد قرار داد باید به امریکا ارسال گردد.

مبلغ 345 دلار که برای مصاحبه سفارت بصورت آنلاین باید به سفارت پرداخت شود

مبلغ  250 دلار که برای معاینات پزشکی مستقیما به مرکز پزشکی پرداخت شود.

مبلغ 220 دلار  هزینه ویزا که هنگامیکه مهر گرین کارت موفت روی  گذرنامه متقاضی

هزینه های قابل پرداخت به  این مرکز

این هزینه ها در هر بار اعلام  شغلهای جدید تغییر میکند . هزینه ها در حال حاضر مبالغ زیر بوده ولی تا اتمام کار این بخش و اعلام شغلهای مورد نیاز بعدی احتما افزایش دارد

 مبلغ 16000 دلار برای متقاضی  اصلی .که شامل اخذ فرصت شغلی بعلاوه هزینه وکیل جهت اخذ گرین کارت  میباشد           

 مبلغ 2000 دلار در صورت همراه داشتن همسر

 مبلغ 1000 دلار برای هر یک از فرزندان زیر 21 سال

نحوه پرداخت

مبلغ 3500 دلار در ابتدای کار و هنگام عقد قرارداد باید پرداخت شود که این مبلغ در صورت عدم توانائی این مرکز جهت اخذ فرصت شغلی و یا مردود شدن ویزا کاملا و 100%  مسترد میگردد . فقط در شرایطی که متقاضی بدلائل شخصی مثل داشتن سابق نامناسب یا مشکلات بدنی مردود گردد این مبلغ مسترد نمیگردد.

50% از باقیمانده مبلغ کل پس از حدود سه و هنگام تائیدیه و صدور برگه پیشنهاد شغلی  قابل پرداخت است

50% باقیمانده پس از مصاحبه و اخذ گرین کارت موقت  قابل پرداخت است

نحوه اقدام

متقاضیان پس از مطالعه کامل این اطلاعات و در صورت اخذ  تصمیم قطعی جهت اقدام به این مرکز جهت عقد قرارداد مراجعه فرمایند . توجه داشته باشید پس از عقد قرارداد و هنگام ارائه رزومه یک کلیپ کوتاه 30 ثانیه ای از شما برداشت شده و برای کارفرما ارسال میگردد که در صورت تائید پروسه آغاز میگردد

نظر شما: