• تهران، سهروردی شمالی، شهید قندی غربی، پلاک ۱، طبقه ۵، واحد ۱۴

  • 021 88758911

گرنادا

 

 

احساس بکر سواحل سفید، شن و ماسه گرانادا و  احساس آبهای زلال گرم روی پای خود. مشاهدات نفس گیر جنگلهای انبوه مناطق گرمسیری، مناظر دریایی و بنادر ،  غذاهای مطبوع و عطر شیرین دارچین، جوز هندی و عجیب و غریب و همگی تسکینی برای   زندگی پر از غوغا و آلوده شهر نشینی  است و  به همین دلیل هزاران  توریست از سراسر جهان این کشور را برای آرامش خود برمیگزینند.

"گرانادا یکی از آخرین جزایر  کارائیب  بوده  و  هنوز توسط اقامتگاههای تفریحی  و جهانگردان بصورت کامل  غرق نشده است

گرانادا متشکل از سه جزیره است: جزیره گرانادا  - کریاکو  و مارتینیک.

جزیره  گرانادا بزرگترین  آنهاست
21 مایل طول و 12 مایل عرض و  مساحت حدود 133 مایل مربع.  این کشور درجنوب شرقی  دریای کارائیب  قرار گرفته

 

 

با وجود نزدیکی این کشور  به خط استوا، گرانادا آب و هوای  لذت بخش  داشته و در طول سال با درجه حرارت معمولا در محدوده

24-30 C (75 تا 85 F). این بخشی از علت به بادهای خنکی است  که به آرامی  از ماه آبان  تا اسفند  که فصل خشکی است این جزایر را با طراوت نگه میدارد.

 

موقعیت های کسب و کار و بیزنس  در گرنادا

کسب و کار های سنتی

برای قرن ها گرانادا دارای  اقتصاد و تاریخ غنی در حول محورصنعت ادویه جات کمیاب و نادر بوده است . در واقع، حتی تا به امروز   که به " جزیره ادویه ها "  معروف  میباشد ، تولید 23٪ از عرضه جوز هندی در جهان توسط این جزیره صورت میگیرد . دارچین، گرز و کاکائو صادرات عمده گرانادا میباشد.

صنعت جهانگردی

 

در سال های اخیر، این جزیره  کوچک تلاش کرده است تا تنوع در اقتصاد خود را با تمرکز بر روی گردشگری و مهمان نوازی کسب نماید . گرنادا یکی از مهمترین و زیباترین مکان های روی کره زمین میباشد ، این کشور  قادر به  جبران وغلبه بر خسارتها ی ویرانگر که از  اثرات انقلاب و تهاجم  چند دهه قبل بجای مانده بوده است  . امروز بیش از نیمی از نیروی کار گرانادا در استخدام صنعت جهانگردی میباشند.

 

 

 

 

Grenada Economic Investment Program Introduction

آشنائی با برنامه سرمایه گذاری اقتصادی گرنادا

تقاضای جهانی برای برنامه های شهروندی توسط سرمایه گذاری هرگز بیشتر از این  و رقابتی تر از این نبوده است دلایل بسیاری برای  این پدیده جهانی  وجود دارد ، اما در پایان آن به یک منافع مشترک میرسیم که ؛ توان یک کشور با سرمایه گذاری خارجی رشد پیدا خواهد کرد  وتمایل سرمایه گذاران به سرمایه گذاری جهت استفاده  از مزایای شهروندی دوم میباشد.
به عنوان مثال، بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی با انگیزه  آزادی سفر بدون ویزا، توانایی محافظت آن کشور از  ثروت شخصی و یا افزایش  و اطمینان از مراقبت های بهداشتی و آموزشی است که چنین برنامه هایی طور بالقوه می تواند به  آنها را ارائه دهد. مزایای تابعیت دوم متعدد، میباشد 

این برنامه، به تازگی توسط دولت گرانادا به تصویب رسید، به سرمایه گذاران خارجی مسیری را پیشنهاد میکند که به شهروندی گرانادا در ازای حداقل سرمایه گذاری 200،000 $ USD (به علاوه هزینه اداری)  ختم میگردد.

که این مبالغ  به طور مستقیم صرف  اقتصاد گرانادا و زیرساخت ها ی آن میشود  .

تحولات جدید:

در سال 2014 دولت گرنادا تحول جدیدی  را تصویب کرد  که در آن مبلغ سرمایه گذاری پس از پنج سال به آنها بازپرداخت میگردد ( با بهره ) در غالب یک ویلا بصورت مستقل و یا مشترک .

 

مزایای شهروندی گرنادا:

از طریق ویزای نوع E2  کار کردن و اقامت در امریکا بسیار ساده است

معافیتهای مالیاتی ، هیچ مالیاتی برای موارد زیر تعلق نمیگیرد  -  افزایش سرمایه  - بدون کار و یا دستمزد  - مالیات بر ارث

نیازی به سفرها و اقامت های اجباری در گرنادا نیست  و حتی در زمان ارائه درخواست نیازی به سفر اجباری نیست.

مشمول بودن فرزندان زیر 25 سال و پدر و پدر بزرگ های بالا 65 سال.

بدون پیش نیاز مدارک دانشگاهی  ، زبان انگلیسی و سابقه مدیریت

سرعت در انجام کار ، درخواست ها در طی 90 روز  از زمان تحویل درخواست آماده میشوند.

آزادی در سفر شهروندان گرنادا ، قادرید به 75 کشور جهان ، بدون نیاز به ویزا سفر کنید . از طرفی با استفاده از ویزای E2 در امریکا قادرید برای کار به امریکا بروید. کشور گرنادا در حال یکی شدن با اروپا میباشد .

در سه ماهه اول 2015 قرار بود تا منطقه معاف از ویزای شنگن نهائی شود .

 

 زمان تکمیل پرونده:

حداکثر مدت زمان تکمیل پرونده از آغاز مدت 3 ماه برآورد شده است

 

شرایط سرمایه گذاری در گرنادا

برنامه سرمایه گذاری در گرنادا (GCBI) بدین صورت است که شما مبلغ 200،000 ( دویست هزار دلار ) بعلاوه هزینه ها و کارمزد های دولتی که به حساب دولت گرنادا واریز میگردد ، مجموعا مبلغ 350،000 ( سیصد و پنجاه هزار دلار ) را تشکیل میدهد .

هنگامی که پس واریز این مبلغ ، اقامت شما مورد تائید دولت گرنادا قرارگرفت ،  شهروندی کامل شما و همسر و فرزند زیر 25 سال و والدین شما ( پدر و مادر ) از طریق دولت تضمین میگردد .

 

شرایط متقاضیان:

حداقل سن متقاضی 18 سال تمام

متقاضیان میبایستی مبلغ  200،000 دلار برای تامین منابع مالی و زیر بناهای  و ساختار  پروژهای اجتماعی  کشور گرنادا سرمایه گذاری کرده و منافع آن مستقیما به کشور و شهروندان آن که شما نیز مشمول آن میگردد صرف گردد.

همراهان  شما شامل فرزندان زیر سن 18 سال و مجرد ، و یا دانشجوی تمام وقت  سن 18 تا 25 سال که وابسته به والدین خود میباشند  و یا بالای 18 سال که با خانواده خود زندگی میکنند و  بصورت کامل تحت پوشش مالی  متقاضی  بدلیل مشکلات فیزیکی و یا روحی میباشند .

پدر و مادر و یا پدر بزرگ و مادر بزرگ متقاضی و یا همسر متقاضی که سن آنها بیش از 65 سال بوده و با متقاضی زندگی و ثابت کنند که از طریق متقاضی تامین میشوند .

متقاضیان باید سوء پیشینه قبلی نداشته باشند.

 

مراحل و روند ثبت نام

تحویل مدارک و اسنادر درخواست شده و همچنین گزارش های پزشکی به مسئولین این مرکز مهاجرتی  در تهران .

مسئولین این مرکز پس از بررسی و تائید واقعی بودن مدارک آنها را به اداره مهاجرت ارسال میدارد.

سرمایه بعلاوه سایر هزینه ها باید به حساب سپرده مشخص شده از قبل واریز میگردد . توجه داشته باشید قبل از ارسال پرونده اصلی متقاضی ،  مبالغ باید تحویل شده باشد.

پس از بررسی متقاضی ومدارک مورد نیاز ارسالی ، این مدارک باید به کمیته CBI گرنادا ارسال گردد تا پروسه اصلی آغاز گردد.

CBI هر درخواست را بدقت بررسی کرده  و در طی 60 روز کاری پرونده بررسی شده و به اطلاع  GA  ( (Global Consulting Ltd نتیجه قبولی و یا مردود شدن تقاضا  خواهد رسید.

در صورت پذیرفته شدن ، متقاضی میبایستی کلیه فرم ها و مدارک را تکمیل و اجرا نماید .

برای هر پرونده تائید شده یک گواهی تابعیت که در حکم پایان روند شهروندی است صادر میگردد.

پس از صدور شهروندی گرنادا ، هر متقاضی باید سوگند وفاداری یاد کند ، این سوگند ممکن است در گرنادا  و یا اگر متقاضی از طریق یک کنسولگری در هر کجای جهان است میتواند انجام گیرد.

پس از ادای سوگند وفاداری ، درخواست صدور گذرنامه به اداره مهاجرت ارسال شده و اگر متقاضی  در گرانادا سوگند یاد کرده باشد ، میتواند در همانجا باشد تا گذرنامه بدستش برسد  ، البته باید 150 دلار  برای صدور گذرنامه در مدت یک تا دو روز پرداخت نماید  و یا میتواند از طرق دیگر برایش ارسال شود.

نظر شما: